Implanty – Twoja szansa na nowe zęby !

Implant to tytanowa śruba, która zastępuje korzeń utraconego zęba. Umieszczany jest w kości w trakcie zabiegu chirurgicznego. Po okresie zrostu implantu z kością wykonuje się odbudowę protetyczną czyli część koronową.
Standardowa implantacja kończy się sukcesem w 95 % przypadków.
Implanty stomatologiczne przeznaczone są dla osób dorosłych pozbawionych zębów stałych.
Implanty to doskonałe rozwiązanie dla osób noszących tradycyjną protezę wyjmowaną, dla których stanowi to dyskomfort.
Implantacja to najlepsza metoda uzupełniania utraconych zębów, dzięki której spełniają się marzenia o pięknym i zdrowym uśmiechu.

 

Standardowe etapy odbudowy zęba za pomocą implantacji:

 1. Konsultacja lekarza implantologa

  Aby implantacja zakończyła się sukcesem, konieczne jest stworzenie planu leczenia. Na podstawie konsultacji i badania radiologicznego lekarz rozpoznaje stan jamy ustnej i dobiera odpowiedni rodzaj implantów – w naszym gabinecie koszt tego etapu wraz z badaniem RTG OPG wykonywanym na miejscu to 230 – 250 zł.

 1. Implantacja

  To zabieg polegający na wszczepieniu implantu do kości w miejscu brakującego zęba. Odbywa się w znieczuleniu i jest bezbolesny, a po jego zakończeniu można wrócić do codziennych czynności – w naszym gabinecie lekarz przedstawia koszt implantacji i odbudowy protetycznej  przedstawia pacjentowi podczas 1 etapu. Orientacyjna cena za 1 implant to 3 000 zł + pojedyncza  korona na implant 1500 – 1 900 zł .

 1. Osteointegracja

  To czas, w którym implant integruje się z kością. W przypadku żuchwy to okres ok. 3 miesięcy, zaś szczęki ok. 4-6  miesięcy. Na ten czas może zostać założone uzupełnienie tymczasowe, aby pacjent zaraz po zabiegu mógł cieszyć się nowym uśmiechem i przyzwyczaić się do pełnego uzębienia podczas mówienia i jedzenia.

 1. Odsłonięcie implantu, założenie śruby gojącej

  Gdy lekarz uzna, że implant jest zintegrowany z kością, odsłania implant i zamienia śribę zamykającą na gojącą. Zabieg ten odbywa się w znieczuleniu miejscowym i ma na celu powstanie szczelnego kołnierza tkanek miękkich wokół implantu i zabezpieczenie przed infiltracją bakterii znajdujących się w j. ustnej. Orientacyjna wymiana jednej śruby to 150 – 200zł

 1. Pobranie wycisku

  Kolejna wizyta to pobranie wycisku z jamy ustnej pacjenta. Dzięki temu pracownia protetyczna przygotuje idealnie dopasowaną koronę, most lub inne uzupełnienie, które będą stanowiły ostateczną odbudowę protetyczną na zintegrowanych z kością implantach. Podczas tej wizyty pobieramy 50 % kwoty całkowitej za uzupełnienie protetyczne celem rozliczenia laboratorium protetycznego.

 1. Oddanie pracy protetycznej, zakończenie leczenia

  Po zaakceptowaniu przez pacjenta kształtu, wysokości i koloru nowych zębów ( przymiarka próbna) następuje zamontowanie pracy protetycznej w ustach pacjenta. Na tej wizycie pobieramy kolejne 50 % kwoty za pracę protetyczną.

 1. Wizyta kontrolna

  Po kilku dniach od oddania pracy protetycznej konieczna jest wizyta kontrolna celem wyeliminowania ewentualnych przeciążeń na koronie, moście czy protezie. Indywidualne warunki kostne decydują o długości zabiegu, przebiegu leczenia oraz rekonwalescencji. W  wielu przypadkach rekonstrukcję uzębienia można przyspieszyć.

 1. Zalecenia i opieka pozabiegowa

  Należy pamiętać o wskazówkach udzielonych przez lekarza po zakończeniu leczenia, dotyczących diety, używek oraz wzmożonej higieny całej jamy ustnej, a także o okresowych badaniach kontrolnych. Życie pokazuje, że nic nie może dorównać naturze, więc o implanty trzeba dbać nie mniej , po to , aby zapewnić im długowieczność, a odbudowie protetycznej doskonała kondycję.

Korzyści z posiadania implantów stomatologicznych:

ESTETYKA – odbudowa zębów na implantach zapewnia możliwość stworzenia uśmiechu ,,uszytego na miarę ‘’, bez jakichkolwiek ograniczeń. Lekarz zaplanuje Twój nowy uśmiech ustalając z Tobą kształt i kolor nowych zębów.

ZDROWIE – zęby na implantach nie powodują otarć, nadżerek czy stanów zapalnych, tak jak to dzieje się w przypadku protez tradycyjnych. Ponadto implanty chronią kość wokół swojego położenia niwelując skutki jej zanikania wraz z wiekiem.

PRZYWRÓCONY SMAK – implanty w odróżnieniu od protezy nie zaburzają działania kubków smakowych

OSZCZĘDNOŚĆ – implanty pozwalają uniknąć szlifowania sąsiadujących zębów, które jest konieczne w przypadku tradycyjnego uzupełnienia protetycznego wykonanego w formie mostu przy braku pojedynczego zęba.

PEWNOŚĆ SIEBIE – proteza zębowa z czasem staje się niestabilna i często wypada, co stanowi znaczny dyskomfort podczas mówienia czy jedzenia. Implanty dadzą Ci poczucie pewności w każdej sytuacji, albowiem swój piękny uśmiech będziesz prezentować bez żadnych ograniczeń.

KOMFORT – możesz z nimi uprawiać swoje ulubione sporty, biegać czy nurkować. Nie musisz ich zdejmować, tak jak w przypadku protezy ponieważ są zespolone z kością na trwałe.

FUNKCJONALNOŚĆ – implanty przywracają prawidłowe funkcjonowanie narządu żucia ponieważ implant jest trwale zakotwiczony w kości, a odbudowanie na nim uzębienia jest stabilne, tak jak w przypadku własnych, zdrowych zębów. Ma to wpływ na zdrowie całego organizmu.

DOŻYWOTNOŚĆ – odpowiednie kwalifikacje lekarza i najwyższej klasy system implantologiczny, a także wzmożona dbałość o higienę jamy ustnej dają możliwość zachowania pięknego uśmiechu odbudowanego na implantach w najlepszej kondycji przez wiele lat.

(Powyższy tekst pochodzi z  broszury dla pacjenta i został przez nas otrzymany od firmy Implanty Polska  Przedstawiciela firmy Anthogyr producenta systemu implantologicznego Axiom).